- Reklam -

Blog

Akçay Otelleri Ve Akçay Gezilecek Yerler

- Reklam -

Akçay Tatil Beldesi

Akçay, Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Genel olarak yazın nüfusu oldukça artış göstermektedir. Akçay nerede gibi sorular karşısında, Balıkesir haritası incelenebilir. Gerek denizi olsun gerek ise doğal manzaraları olsun, insanlar tarafından oldukça tercih edilen mekanlar arasındadır. Arka tarafında Kazdağları, ön tarafında ise Ege Denizi bulunmaktadır. Denizi tuzlu ve genel olarak denizin ortasından doğal sular çıktığı için soğuk olmaktadır. Akçay gezilecek yerler olarak oldukça çeşitli alanlara sahiptir.

Akçay’da Gezilecek Yerler

Akçay’da birçok gezilecek yerler bulunmaktadır. Örnek verilecek olursa, Sarıkız Heykeli, Kazdağları, Akçay Kordonu, Hudut Kapısı bu yerlerden bazılarıdır. Genel olarak yerli turist akını yaşanmaktadır. Akçay, tatil listelerinde tercih edilen ilk sırada yer almaktadır. Eğer gelinmek istenecek ise Akçay pansiyonları ve Akçay otelleri araştırılması yapılması gerekmektedir. Genelde akşam pazarları meşhurdur ve birçok süs eşyası, takı ve akla gelebilecek birçok şey buralarda satılmaktadır.

Akçay’da Konaklama Yapılacak Yerler

Akçay’da konaklama yapmak oldukça uygun fiyatlardadır. Çeşitli pansiyonlarda ve otellerde konaklama yapılabilir. Bu otelleri diğer ilçelerdeki otellerden ayıran en önemli fark ise denize yakın olmasıdır. Otellerden dışarı adım atıldığı zaman, deniz ile iç içe olunmaktadır. Gerek güler yüzlü çalışma ekibi olsun gerek ise otel fiyatları konusundan Akçay konaklama için en uygun mekân Akçay Yavuz Otel olmaktadır. Akçay sarıkız heykeline ve Hudut Kapısına çok yakın olan Yavuz Otel, içerisinde birçok sosyal tesisi de bulundurmaktadır. Bu tesisler müşterilerden genel olarak olumlu yorumlar alınmasına sebep olmaktadır. Akçay ilçesi son dönemlerde oldukça ziyaret edilmeye başlanmıştır. Doğal kaynakları çok fazladır. Denizin ortasında belirli yerlerde bulunan taşlar üzerinde soğuk su kaynakları bulunmaktadır. Bu kaynaklar Yavuz Otel’e oldukça kısa mesafededir.

- Reklam -

Yorum Yaz