Blog Blog Yazarlığı Wordpress

Ziyaretçi Sayısını Doğal Olarak Arttırma Yöntemleri ve İpuçları

blog ziyaretçi ile ilgili görsel sonucu

Ziyaretçi sayınızı doğal yollar ve yöntemlerle nasıl arttıracağınızı sizlere 2 – 3 Püf nokta olarak aktaracağım.


Ziyaretçi sayınızı ilk olarak Facebook, Twitter , İnstagram gibi sosyal mecralarda paylaşmış olduğunuz konuyu ele alarak paylaşabilirsiniz. Genellikle en büyük kitle Facebook’tan gelir ve Facebook’taki “WEBMASTER” Gruplarına katılıp paylaşımlarınızı ilgili insanlara yayabilirsiniz.


Bir diğer Doğal yöntem ise; Sitenize Özgün Makale girip ve hiçbir şekilde en ufak bir kelime bile “KOPYALA YAPIŞTIR” Yapmayınız. Makalenizde paylaştığınız fotoğrafları bile ya siz Photoshop programından hazırlayın yada, “Google Görseleler”’den indirip makalenize eklediğiniz fotoğrafların “Alt Etiketlerini” Makale başlığına göre düzenleyin. Google’de yukarılara çıkmak istiyorsanız bu tarz saçmalıklar yapmamanızı tavsiye ediyorum.


Doğal yollardan yukarılara çıkmak istiyorsanız. Öncelikle web sitenizde bilginiz olmayan makaleler paylaşmayın. Bu okuyucuları sıkar ve yanlış bilgiye yönlendirir. Öncelikle bilgili olduğunuz konular hakkında yazdıktan sonra “Google Gibi Getir” Yaparak makalenizi anında indexleyebilir ve yukarılara çıkarabilirsiniz.
Etiketlerde burada çok önemli, Etiketleri kullanıcının Google’de ne aratarak makalenize ulaşması gerektiğini iyi bileceksiniz. Bunun için bazı web siteleri mevcut. “Google Adwords, Keywordtool.io” Gibi websiteleri işinizi görür.

Yorum

  • Bildiğimiz makaleler konusunda katılıyorum. Sitemdeki rehberler normal haberlere göre daha çok tıklanıyor ve insani tecrübelerden yola çıkarak yazıldığı için google tarafından istatislerde de belli oluyor. Teşekkürler açıklama için.

Yorum Yaz