Blog Wordpress

WordPress Teması Nasıl Yapılır?

Merhaba! Bu yazımda sizlere kendi WordPress temanızı nasıl kolyaca yapabileceğinizi anlatmak istiyorum. Tema hazırlamanın sandığınızdan daha kolay olduğunu bilmeniz gerekiyor.

İhtiyacınız Olanlar:

  • HTML5 ya da 4 (Bilmiyorsanız ve öğrenmek isterseniz, tıklayın…)
  • Css3
  • Temel PHP

wordpress ile ilgili görsel sonucu

Bir tema tasarlamak için ihtiyacınız olanlar işte bunlar. Haydi devam edelim.

Öncelikle kendinize html ve css kullanarak bir blog tasarımı hazırlayın.

Daha sonra bu blog tasarımını aşağıdaki dosyalar gibi isimlendirerek temanızı parçalayın. Örneğin footer.php dosyanıza yaptığınız tasarımın footer kısmındaki kodlarını yapıştırın vb.

wordpress tema dosyaları ile ilgili görsel sonucu

Bu işlemler bittikten sonra bizi biraz zorlayacak kısma geldi. WordPress entegresi.

wordpress ile ilgili görsel sonucu

Tüm dosyaların içeriğini hallettikten sonra bu adresten ulaşabileceğiniz WordPress fonksiyon listesindeki fonksiyonları temanızın dosyalarının içerisine yerleştireceksiniz.

Nasıl yerleştireceğinizi bir blog yazısında anlatmak çok zor. Buradan ulaşabileceğiniz dersler sayesinde tüm olayı kolayca kavrayıp sizde tema tasarlamaya başlayabilirsiniz. (Dersler bana ait değildir.)

wordpress ile ilgili görsel sonucu

Fonksiyonları yerleştirdikten sonra WordPress üzerinden dosyaları ekleyebilirsiniz.

Biliyorum tam olarak temayı nasıl yapacağınızı anlatmadım ve aklınızda hala onlarca soru var ama aşağıdaki iletişim formundan hızlı bir şekilde sorunuzu bana iletin. Size en iyi şekilde yol göstereceğim. İyi çalışmalar.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Udemy – WordPress İle Basit Blog Teması Yapımı

Yorum

  • Yalın, anlaşılır anlatımınla başarılı bir yazı olmuş. Tasarım yapma anılarımı hatırlattı daha doğrusu denemelerimi. sürekli başlıyorum ve kodlar içinde boğulup bırakıyorum. kısmetse tekrardan kararlı bir şekilde sade, responsive tema yapımına başlayacağım. Sorum şu; Bu konunun devamı var mı veya olacak mı?

    • Öncelikle değerli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.Sorunuza gelirsem, şöyle bir sorun var ki özellikle bu aralar gerçekten çok yoğunum. Bu konuda ki hedefim aslında videolu eğitimler paylaşmaktı ama dediğim gibi çok yoğunum. Tabi ki bu konuyu bu şekilde pas geçmeyeceğim. Size güzel bir haberim var. WordPress tema yapma derslerine şu ( https://www.udemy.com/wordpress-tema-yapimi/ )linkten ulaşabilirsiniz. Geçekten başarılı bir anlatımı var. Bunun dışında farklı sorularınız olursa asla çekinmeyin, bana istediğiniz an sorularınızı gönderebilirisiniz. İyi çalışmalar.

  • Başlangıç olarak temel ve güzel bilgilere değinmişsiniz. Bu işin pratiği çok önemli. Günde en az 3 yeni bilgi öğrenebilirseniz kendi temanızı 1 ay sonucunda başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yaz