Blog Blog Yazarlığı

Daha Hızlı İçerik Fikirleri Bulmak

Merhaba. Bu yazımda biz bloggerların bloglarında yaşadıkları önemli sorunlardan bir tanesine değineceğim. İçerik üretmek. İçerik üretmek bazen çok zor olabiliyor. Hiç ihtiyacınız yokken aklınızda olan fikirler bir anda kaybolabiliyor. İşte daha çok ve kaliteli içerik üretmenizi sağlayacak yöntemler.

Tüm Fikirleri Not Edin

Hiç olmadık zamanlarda aklınıza gelen konuları telefonunuza ya da çantanızda taşıdığınız bir not defterine not edin. İçerik üretmeniz gerektiği zamanlarda not aldığınız konuları değerlendirebilir ve en iyi konuyu seçerek daha başarılı ve kaliteli içerikler ortaya koyabilirsiniz.

blog fikirleri ile ilgili görsel sonucu

Güncel Blog ve Dergileri Takip Edin

Güncel ve kaliteli  blogları takip edin. İçeriklerini, anahtar kelimelerini, görsel çalışmalarını takip edin. Kaliteli ve sevilen içerikler üreten bloglara abone olun. Sürekli olarak yeni ve güncel yazıları takip edin. İnternetin dışında basılı yayın olarak aylık ve haftalık dergileri takip ederek gündemden ve gelişmelerden haberdar olun. İnternet haberleri okuyun ve haberleri takip edin. Yakaladığınız tüm fikirleri toplayın.

güncel blog ve dergiler ile ilgili görsel sonucu

Sosyal Medya’da Aktif Olun

Sosyal medya kullanmayı pek sevmiyorum ama hem trafik çekebilmek hem de gündemden uzak olmamak için sosyal medya kullanmanızı şiddetle öneriyorum.

sosyal medya ile ilgili görsel sonucu

Forum ve Sözlükleri Takip Edin

Forumlar ve sözlükler gündemi çoğu zaman en iyi şekilde takip etmenizi sağlar.

internet ile ilgili görsel sonucu

Hayatınızı Kaydedin

Yaşadığınız olayları, gördüğünüz güzellikleri kaydedin. Hem fotoğraf hem de kısa notlarla yaşadığınız olayları kaydetmeniz özellikle kişisel blog yazarları için çok önemlidir.

Yorum

Yorum Yaz