Blog Blog Yazarlığı

Bloglarda Düzenli İçerik Oluşturmanın Etkisi

Bloglarda düzenlik içerik oluşturmanın Google üzerinde ve okuyucular üzerinde gerçekten muhteşem denebilecek kadar çok etkisi vardır. Google üzerindeki etkisi genel olarak şöyledir.

Google güncel içerikli siteleri sever ve bu tarz siteleri yukarılara çıkartır. Şöyle düşünelim, Yeni açtığınız bir blogta veya web sitesinde siz her gün düzenli olarak 1 ile 5 arasında makale yayınlıyorsunuz. Google derki; Bu hem yeni site bunu yukarılara çıkarıp destekleyelim. Hem de gerçekten güncel içerikler giriyor der. Bu sayede Google sizi hem yukarıya çıkarır hemde sizi orada kalıcı olarak tutabilir.

Okuyucular üzerindeki etkisi genel olarak şöyledir; tekrardan şöyle bir düşünelim. Sizin takip ettiğiniz, işinize çok yarayan bir blog var, ve siz bu blogda zaman geçirmekten hoşlanıyorsunuz.

Bu blog içerik girmediğinden dolayı bir zaman sonra sizin gözünüzde yavaş yavaş düşecek ve başka bloglara gideceksiniz. Siz her gün olmasa da 2 günde bir düzenli olarak makale girerseniz hem okuyucunuz aktif olarak sizin sitenizi ziyarete gelir hemde okuyucularınız sıkılmadan blogunuzda oldukça çok vakit geçirir.

Böylelikle 2 işi başarmış olursunuz, hem okuyucularınız blogunuzu çokça ziyaret eder. Hemde sizin siteniz çok trafikten dolayı Google sizi yukarılara çıkartır.

Bu yüzden sürekli güncel olun ve kopyala – yapıştır makale yapmaktan vazgeçin artık. Bu zaman kaybını önleyebilir fakat emek verdiğiniz blog için bir müddet sonra hüsran olabilir.

1 Yorum

Yorum Yaz