Blog YouTube

YouTube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

İnternet kullanımı günümüzde çığ gibi büyürken “İnternetten Nasıl Para Kazanırım?” sorusu da daha çok kişiyi düşündürmeye başlıyor. Bu yazımda YouTube üzerinden nasıl para kazanabileceğinizi anlatmak istiyorum.

İnternet kullanımı günümüzde çığ gibi büyürken “İnternetten Nasıl Para Kazanırım?” sorusu da daha çok kişiyi düşündürmeye başlıyor. Bu yazımda YouTube üzerinden nasıl para kazanabileceğinizi anlatmak istiyorum. Yazının sonunda YouTube’dan para kazanmaya başlamak için önünüzde hiç bir engel kalmayacak.

YouTube videolarından para kazanmaya başlamak için gereken bir kaç şey var. Öncelikle bir bilgisayara sahip olmanız şart. Mikrofon, kamera ve tabi bir video düzenleme programını da temel olarak da olsa kullanmayı bilmeniz gerekiyor. Video çekmeye nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız korkmayın. Ben sizin için neyi, nereden ve ne kadara alabileceğinizi araştırdım. En uygun ama en kalitelileri bulmaya çalıştım.

Mikrofon:

  • Trust Madell Masaüstü Mikrofon + Tripod 2.5 Metre Kablo 59,90 TL

    Trust 20378 Micro USB Mikrofon 74 TL

Başlangıç için ikisinden biri yeterli olacaktır. Ben şimdilik 60 TL’lik ürünü aldığımızı varsayıyorum.

Kamera:

Kamera karşısına geçmeyecekseniz kameraya gerek yok ama almak isterseniz alttaki kamera çok iyi. Biraz pahalı gelebilir ama bu kamera gerçekten iyidir.

Sony DSC-RX100M4 Dijital Fotoğraf Makinesi 2.717,00 TL

Monitör:

AOC E2270SWHN Full HD 21.5″ LED Monitör 450 TL

Monitörünüzün büyüklüğü çok küçükse geçici olarak böyle bir monitör alabilirsiniz.


Gerekli malzemeleri alarak YouTube’dan para kazanmaya çok yaklaştınız şimdi bir video düzenleme programı kullanmayı öğrenmeli ve sonra da ne videosu çekeceğinizi düşünmelisiniz. Konunuz hazırsa hızlıca devam edebilirsiniz ama aklınızda tam bir konu yoksa burada zorlanacaksınız. Sonraki yazımda “YouTube’de ne videosu çekerseniz izlenir?” bu konuda fikir vereceğim. İyi çalışmalar. Sonraki yazıda görüşmek üzere.
Yorum Yaz