Blog Kariyer

İnternet Üzerinden Para Kazanmanın 4 Yolu

Merhaba! Bugün sizlere internet üzerinden nasıl para kazanabilirsiniz, bundan bahsetmek istiyorum. İnternette insanlar para dağıtıyor tabi görmesini bilene. Şimdi sizlere nasıl küçük bir ek gelire sahip olabilirsiniz anlatıyorum.

Merhaba! Bugün sizlere internet üzerinden nasıl para kazanabilirsiniz, bundan bahsetmek istiyorum. İnternette insanlar para dağıtıyor tabi görmesini bilene. Şimdi sizlere nasıl küçük bir ek gelire sahip olabilirsiniz anlatıyorum.

1-Blog Yazmak

Blog açmak internetten para kazanmak için kullanabileceğiniz yollardan biridir. Sitenize reklam alabilir ya iş ortaklığı yaparak gelir elde edebilirsiniz. Bu iş biraz azim ve istikrar ister. Anlamsız ve tekrarlayan yazılar ile hiç bir şey elde edemezsiniz. Belki reklam yayımlayabilirsiniz ama kalitesiz veya kopya içerik herkes için değersizdir. Şunu da belirtmeden geçmek istemem, web sitenize yerleştireceğiniz reklamlardan çok büyük bir kazanç beklemeyin. Günümüzde reklam eskisi gibi çok kazandırmıyor. İş ortaklığı yaptığınızda ancak hatrı sayılır bir kazanç elde edebilirsiniz.

2-YouTube Kanalı

Bir önceki yazımda da bahsettiğim gibi YouTube çok büyük bir gelir kapısı. Yayıncı kadar ReklmVeren’de oldukça karlı çıkıyor. Bir kanal açarak YouTube’a hemen atılabilirsiniz.

3-Online İşletme veya Web Sitesi

E-Ticaret çoğu zaman karlıdır. Özellikle bir ürünün üreticisi iseniz kolayca internetten de satışa başlayabilirsiniz. Dışarıdan aldığınız ürünün satışını yapmak gereksizdir çünkü her zaman daha ucuza satan birileri çıkacaktır. Üretimini yaptığınız ya da toptan satış fiyatına aldığınız bir ürünü satmak sizin için karlı olacaktır. Sosyal Medya ve reklam vermeye önem verilirse büyük kazançlar elde edilebilir.

4-Ders Verme ve E-Kitap Yazma

Gerçekten uzman olduğunuz ya da yeteneğinizin olan bir konu varsa bunun kitabını yazabilir ya da eğitimini verebilirsiniz. Bunu dışarıda klasik bir şekilde de yapabilirsiniz, YouTube üzerinden yayımlayacağınız eğitim videoları ile de. Kitabını yazdığınızda kendi sitenizi kurarak burada e-kitabınızı pazarlayabilirsiniz. E-Kitap olarak yayınladığınızda baskı ve dağıtım derdi de olmayacaktır.
>

Yorum

Yorum Yaz