Blog E-Ticaret İnternet Reklamcılığı SEO

AdWords, Seo ve E-Ticaret

Merhaba! Bu yazımda size AdWords ve  Seo konularından bahsetmek istiyorum. AdWords bildiğiniz gibi bir Google hizmeti. AdWords’ün verdiği hizmetten çok size bu hizmetin seo çalışmalarınıza katkısı olup olmayacağını, satışlarınıza ne kadar katkı sağlayacağını ve AdWords’e reklam vermektense Seo çalışması yapmanın daha mantıklı olup olmadığını inceleyeceğim.

Yazımı okuduktan sonra aklınıza takılan tüm soruları yorum kısmından ve iletişim sayfasından gönderebilirsiniz.

AdWords Reklamları Seo’ya Etki Eder mi?

Hayır, AdWords reklamlarınızın seo çalışmalarınıza hiç bir etkisi yoktur. AdWords’e reklam verip sitenizin Google aramalarında tıklanmasını sağlasanız bile bu tıklamalar seo için yine de işe yaramaz sadece reklam verdiğiniz süre içinde belirlediğiniz Google anahtar kelimelerinde en üst sırada olmanızı ve reklam vermeyi bıraktığınızda size doğal anlamda pek bir etkisi olmayacaktır.

AdWords Reklamları Satışlarınızı Artırır Mı?

AdWords reklamları satışlarınız ve markanızın öne çıkması için bir çözümdür ama unutmayın ki bu reklam vermeyi bıraktığınızda Google’da üst sıralara çıkmanıza hiç bir şekilde yardımcı olmayacaktır. Günümüzde her gün onlarca e-ticaret mağazası açılırken insanlar artık alışveriş için bilgisayara bile gerek duymuyor, bu nedenle mobil optimizasyona ve seoya çok fazla önem vermelisiniz. Son zamanlarda AdWords’ün geçici bir çözüm olduğunu anlayan mağaza sahipleri Seo’ya yöneldi. Sadece özel çalışmalar yaptırmıyor, kendilerini de bu konuda geliştiriyorlar.

Satışlarınızı ve Müşterilerinizin Sayfanızda Kalma Süresini Uzatacak Öneriler

Kesinlikle Kopya İçerik Kullanmayın!

Gözle Görünür ve Dikkat Çekici Bir Yerde ‘Kargo Bedava!’ cümlesini kullanın.

Sitenizin yüklenme hızını minimuma indirin.

Sosyal Medya’Da Erişilebilir Olun.

Kampanya Sayfanız Olsun!

Başka Bir Sekmeye Geçmesini Engelleyin. “Durun, size çıkmadan bir indirim kuponu vermek isteriz!” gibi bir push bildirimi kullanın.

Ürünlerinizin Yoruma Açık Olmasına Dikkat Edin. Müşteriniz Önce Daha Önceki Yorumları Okumak ya da Bir Sorusunu İletmek İsteyebilir.


Sonraki Yazılarımda Bu Konuyu Daha Çok Ele Almayı Düşünüyorum. Yorumlarınız ve Sorularınız Benim İçin Çok Değerli.
1 Yorum

Yorum Yaz